Akcesoria do bram przesuwnych – wózki, rolki, gniazda najazdowe.

Spread the love

Cześć

Kolejny artykuł będzie dotyczył akcesori do bram przesuwnych – i jak to w naszej firmie zawsze chwalimy się najpierw POLSKĄ produkcją. Wszystkie poniższe produkty są wytwarzane w kraju, jakość i wykonanie na bardzo wysokim poziomie. zapraszam do lektury.
Proponujemy Państwu elementy i akcesoria do bram przesuwnych: wózki do bram w różnych konfiguracjach i wymiarach, rolki prowadzące i najazdowe, gniazda najazdowe, mocowania profili, listwy zębate, zamki hakowe z puszkami do montażu, zaślepki do profili. Część z nich postaram się nieco opisać.
Wózki do bram produkowane są do różnych rodzajów profili. Przy zakupie trzeba o tym pamiętać. Profile występują w wymiarach; 50x50mm, 60x60mm, 70x70mm, oraz profil do bram 80x80mm czy profil do bram 100×90.

https://domtechniczny24.pl/w%C3%B3zki-do-bram.html


Wózki wykonane są z dobrej jakości łożysk i odpowiedniej gatunkowej stali. Dzięki temu mamy pewność ich wieloletniego i sprawnego funkcjonowania. Dostępne wózki bramowe są ocynkowane, a dzięki temu zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi. Wózki do bram występują w wersjach 2 rolkowych, 3 rolkowych, 5, 8 lub 10 rolkowych, wszystkie osadone na łożyskach.

Użyte rolki produkowane są z tworzywa lub stali. Dodam tylko, że rolki występują również oddzielnie. Rolki stalowe mogą być śmiało wyożystane do przeróżnych konstrukcji, posiadją idealnie wpasowane łożysko i występują w wersji na linkę stalową, teownik lub rurę. Chodzi oczywiście o kształt rowka.

https://domtechniczny24.pl/rolki-metalowe40.html

W wersji walcowej lub z wcięciami pod linę, rurkę lub na szynę. Na skutek tego mogą być użyte w budowie elementów podwieszanych, bram oraz drzwi podwieszanych z użyciem szyny lub liny. Rolka tworzywowa pozioma w wózku sprawuje rolę rolki prowadzącej, natomiast rolki stalowe to rolki nośne. Rolka tworzywowa posiada wytrzymałość mniejszą o 30% niż rolka metalowa. Dodać trzeba, że staranne wykonanie poszczególnych detali i ich precyzyjny montaż wpływa na cichą pracę wózka w szynie nośnej bramy, oraz gwarancję że nie będzie się odchylać od jej osi.

Podstawa wózka jezdnego posiada 4 otwory podłużne, które umożliwiają korekcję położenia. Montaż wózka odbywa się przez przyspawanie wózka do konstrukcji metalowej bądź za pomocą śrub. Jest to uwarunkowane rodzajem wózka. Dostępne typy wózków bramowych: stałe, z regulacja wysokości, wahliwy, wahliwy regulowany oraz z płaskownikiem.
Następnym produktem są zatyczki do profili. Wykonane są z wysokiej jakości tworzywa.
Zatyczki występują jako:

Zatyczki do profili okrągłych.
Zatyczki do profili kwadratowych.
Zatyczki do profili prostokątnych.

https://domtechniczny24.pl/za%C5%9Blepki-do-profili.html

Bramy, profile bramowe, jak i inne elementy wykorzystywane w budownictwie ( ogrodzenia, konstrukcje nośne), narażone są na działanie korozji. Zatyczki doskonale zapobiegają temu. Wciśnięte do środka profila, dopasowują się dzięki bocznym listkom. Wytworzone są z polietylenu w kolorze czarnym. Zatyczki odporne są na warunki atmosferyczne, promienie UV, oraz mróz.


Kolejny produkt to rolki tworzywowe do bram (prowadzące). Wykorzystywane są, jako rolka podporowa, prowadząca bramę przesuwną. Stabilizują bramę w pionie. Rolki tworzywowe do bram (prowadzące) charakteryzują się bardzo niskim oporem toczenia są przez to trwałe i ciche. Rolki tworzywowe do bram (prowadzące) są odporne na pęknięcia, posiadają wysoką odporność mechaniczną oraz odporne są na ścieranie. Mogą pracować w temperaturach od -20 do 80°C.

 

I ostatnia pozycja to gniazda najazdowe. Wykonane z tłoczonej solidnej blachy. https://domtechniczny24.pl/gniazda-najazdowe.html

Charakteryzuje się dokładnym wykonaniem. Są dodatkowo ocynkowane, tak jak wszystkie inne stalowe elementy do bram. Gniazda najazdowe używane wraz z rolką najazdową powoduje precyzyjny i ctabilny podjazd bramy do słupka wieńczącego. Dzięki zastosowaniu gumowego odbojnika dojazd bramy do gniazda jest zabezpieczony przed uderzeniem.