Szczypce do pierścieni segera Wiha i Condor

Spread the love

Witam

Wysokiej klasy szczypce do pierścieni segera Wiha.

https://domtechniczny24.pl/szczypce-segera.html


Projektanci Wiha jakiś czas temu przerobili kształt i konstrukcję główki. Zawsze były profilowane, to taki standard. Jeśli ktoś nakładał albo ściągał pierścienie segera to wie, że czasami pierścień uciekał, albo ześlizgiwał się z końcówki. Powód prosty, szczypce segera wewnetrzne czy zewnętrzne miały źle wyprofilowane końcówk. Winno być tak, że szczypce do pierścieni zewnętrznych powinny mieć końcówki odchylone na zewnątrz. Ale na nieszczęście, w wszelkich tanich modelach nie odnajdziemy takiego rozwiązania. Standardowe szczypce mają główki nierzadko o przeróżnej średnicy i najczęściej osiowe, albo w różnych kierunkach. Ma to swój jedyny plus – cenową, tanie szczypce są świetne jak pragnie coś okazjonalnie założyc lub ściągnąć seger. Ja nie mam do dziś, żadnego kompletu czy pojedyńczej sztuki, a mam warsztat narzędziowy od 15 lat. Jednakże mechanik, który zakłada i ściąga po kilka razy dziennie pierścienie segera, albo pracownik w zakładzie monterskim – cały dzień pracy, to doceni sensowne i dobrej jakości szczypce segera.
Wiha ma dwa modele, pierwszy tradycyjny, główki są modelowane, odgięte z pomocniczym wgłębieniem na oczko segera. I nowatorskie szczypce segera z modelowanymi główkami wtłaczanymi z hartowanej stali łożyskowej.

Te końcówki są poza tym pokryte specjalną powierzchnią zabezpieczającą przed rdzą i unikalną funkcją zatrzaskową (od rozmiaru 2), która wydajnie eliminuje odskakiwanie pierścieni zabezpieczających, nawet jak za silnie je rozegniemy. Szczypce segera Wiha są bardzo ergonomiczne, fajnie leżą w dłoni, nawet jak mamy umazane palce smarem to nie ślizgają się tak jak w standardowych. I jeszcze jedna sprawa, która ogromnie denerwuje podczas roboty. Często sie zdarza, że te wspaniale wyglądające okładziny w różnych kolorach, obracają się, w szczypcach Wiha, nie ma tego problemu.
Produkowane są w 4 kształtach do ściągania i do zdejmowania i oraz wygięte i proste. Natomiast rozmiary są uzależnione rozmiarem używanych pierścieni.

Produktem nietypowym wyglądającym nieco chałupniczo są szczypce wydłużone do pierścieni osadczych Condora. Pozwalają na wyciąganie pierścieni z trudno otępnych miejsc.