Mercedes w swojej klasie. Przecinarka TX Rubi

Spread the love

Witam.
zastanawialiśmy się przed zakupem co może być takiego w ręcznej przecinarce do płytek, żeby kosztowała tyle co elektryczna średniej klasy. Jak przyszła i ją obejrzeliśmy to wszystko stało się jasne. I stąd tytuł posta 🙂

Maszynka nie jak każda inna, wiele potrafi i dużo kosztuje. Z tego powodu jak dla mnie to perfekcja w każdym calu.

https://domtechniczny24.pl/przecinarka-do-p%C5%82ytek-r%C4%99czna-tx1200n-rubi.html

Cięcie po łuku bez cyrkla? proste a zresztą poniżej opis:

Przecinarka do płytek TX Rubi jest dedykowana dla profesjonalistów i nadają się idealnie do intensywnych cięć materiałów ceramicznych, w szczególności płytek gresowych (BIa) oraz klinkierowych (AI). Przecinarki TX są bardzo solidne i precyzyjne, szczególnie nadają się do wykonywania cięć diagonalnych i pod kątem. Wszystkie przecinarki serii TX są wyposażone w mobilny i bardzo wydajny łamacz wielopunktowy o sile nacisku 1000 kG, który umożliwia wykonywanie cięć bardzo twardych materiałów o grubości do 20mm.

Bimaterialny uchwyt drążka w przecinarkach TX o wyjątkowym ergonomicznym kształcie zapewnia duży komfort użytkowania. Wszystkie modele serii TX posiadają regulowany przymiar czołowy , który umożliwia dokładne wykonywanie pomiarów pod kątem od 0° do 45°. Uzupełnieniem przymiaru jest aluminiowy ogranicznik boczny przydatny przy cięciach seryjnych.

Przecinarki RUBI TX 1200 posiadają mocną dwuwarstwową aluminiową podstawę z efektem tłumienia uderzeń oraz podpory boczne pod płytki dużych formatów. Przecinarki są wyposażone w dwie okrągłe prowadnice stalowe, szlifowane i kalibrowane oraz zabezpieczone przed korozją poprzez chromowanie; ponadto posiadają pionowe profile stalowe usztywniające prowadnice podczas łamania. System dwuprowadnicowy zapewnia najlepszą widoczność, co gwarantuje precyzję podczas każdego cięcia

Korzystanie z pełnej gamy wymiennych kółek tnących w zakresie od Ø 8-22 mm,

Kółka do przecinarki Rubi – https://domtechniczny24.pl/k%C3%B3%C5%82ka-tn%C4%85ce-wymienne.html

Pozwala na stosowanie przecinarek TX do cięcia wielu rodzajów materiałów ceramicznych oraz uzyskanie maksymalnej wydajności i jakości cięcia. Przecinarki ręczne serii TX posiadają na wyposażeniu standardowym dwa kółka tnące – oba przeznaczone do cięć materiałów twardych (gres, klinkier). Ponadto, wyraźnie widoczną zaletą przecinarek ręcznych RUBI jest walizka ze wzmocnionymi zamknięciami i zawiasami, która zabezpiecza przecinarkę i ułatwia jej transport.

RUBI stale miał bliską relację z profesjonalnymi wykonawcami i nadal jest to dla nas ważne, by ten kontakt utrzymać, gdyż dzięki niemu możemy dostarczać innowacyjne narzędzia niezbędne podczas codziennej pracy.
Szczególne właściwości
Łamacz o nacisku 1000 kG do najtwardszych materiałów.
Podwójny zestaw prowadnic odpornych na zginanie.
Noże do różnorodnych materiałów umożliwiające maksymalną wydajność i jakość cięcia.
Wytrzymała walizka ułatwiająca transport przecinarki.
Materiały
Do intensywnych cięć płytek ceramicznych. Idealna do gresu porcelanowego i ciągnionego.