I kolejne nowości w Czerwcu 2017

Spread the love

Dzień dobry

W ostatnim czasie dużo się zmieniło w naszym sklepie internetowym. Przede wszystkim przeszliśmy na wersję responsywną. Można teraz prościej i przejrzyściej dokonywać zakupów w naszym sklepie z telefonów i tabletów.

Ma to szczególne znaczenie, bo coraz częściej konsumenci wykorzystują tego typu urządzeń mobilnych. Samo przejście miało też niekorzystny wpływ na naszą sytuację w wyszukiwarce, tak że straciliśmy wiele. Jednak nie narzekamy jednak i cały czas windujemy w górę. Nowa platforma sklepowa dała nam też możliwość nieograniczonego rozszerzenia naszej oferty, co systematycznie czynimy. Sklep DomTechniczny24 Zaprasza 🙂

I tak włączamy zapomniany przez nas segment produktów do stacjonarnego zabezpieczenia mienia. Mam na myśli sejfy, kasety, kasetki i szafy na broń. Będziemy się opierać na produktach polskiej firmy Metalkas. Produkują oni bardzo szeroką gamę towarów w wszystkich klasach bezpieczeństwa i z dużą gamą opcji typu zamki szyfrowe i inne.
Głównymi produktami będą tu kasetki z pojedynczym dnem z certyfikatem IMP, kasetki z podwójnym dnem, sejfy gabinetowe i skrytki ścienne, oraz szafy i sejfy na broń zw klasie przynajmniej S1.

Następną grupą, którą w ostatnim okresie rozszerzylibyśmy są łączniki przewodów pneumatycznych, złączki gwintowane i szybko złączki i złączki do powietrza i wody. Posiadamy w naszym magazynie większość z złączki z tworzywa do benzyn i olejów, złączki do powietrza z mosiądzu: trójniki do węży z mosiądzu i tworzywa – w kształcie y i w kształcie t, łączniki do węży w rozmiarach od 6mm do 12 mm.

Instalacje do przesyłu powietrza i cieczy to również węże. Do tej pory opieraliśmy się na wężach do powietrza z PCV. Są to dobre polskie zbrojone węże, z jedną fundamentalną wadą i z jedną kardynalną zaletą. Zacznę od zalety: to niska cena, w dalszym ciągu bardzo waży czynnik w czasie zakupów. Jednak niewystarczający, i tu pojawia się wada węży z PCV: twardnieją w niskich temperaturach i pod wpływem oleju zawartego w powietrzu. W przypadku instalacji mobilnych ma to nader negatywny skutek, wystarczy:

– kilkudniowa praca małym narzędziem np: wkrętarka pneumatyczna lub pistolet do malowania i przekonamy się jak bardzo nieergonomiczne jest takie połączenie.
– albo że parokrotnie przejedzie po nich wózek lub inny pojazd i wąż może się rozwarstwić.
– do tego prawie zawsze sztywny wąż rozszczelnia się przy szybkozłączce od strony narzedzia, bo jest wielokrotnie zginany w różnych kierunkach.


Rozwiązaniem są węże gumowe do powietrza z zewnętrzną warstwą z gumy EPDM. Jest to guma odporna na czynniki atmosferyczne, niskie i wysokie temp. Takie węże przez długi okres czasu zachowują elastyczność i są wytrzymałe na intensywne użytkowanie w strefie średniego natężenia ruchu pieszego i kołowego. Przy czym należy pamiętać aby węże do powietrza kłaść w korytach ochronnych przecinających ciągi komunikacyjne.
Innym rozwiązaniem jest spiralny wąż do powietrza, wykonany z poliuretanu lub zwijadło do węża PU lub do węży gumowych. Na rynku są tańsze i droższe wersje, różnią się one składem. Te tańsze są wytworzone z mieszanki poliuretanu z innym tworzywem i są gorszej jakości. Mam na myśli niższą elastyczność i podatność na uszkodzenia mechaniczne. Różnica jest również w złączach, tańsze węże mają słabej jakości i przepustowości złączki. Natomiast zwijacz do przewodu powietrza pozwala prędko usunąć wąż po skończonej pracy. Zwijacz to inaczej bębęn z nawiniętym na niego wężem, zwijany siłą sprężyny zabudowanej w jego wnętrzu. W naszym sklepie prowadzimy zwijacze ECONO i Adlera. Są to wyroby przeznaczone do warsztatów samochodowych i lini produkcyjnych o niskim natężeniu pracy.
To tyle pozdrawiam Rafał