Narzędzia traserskie urzywane w stolarstwie i w budownictwie

Spread the love

Witam, poniżej narzędzia ręczne Stanley używane do trasowania lini pionowych i poziomych.

ZNACZNIK do lini równoległych


Używany do trasowania precyzyjnych linii równoległych do krawędzi lub wzorca. Taka metoda jest dokładniejsza niż trasowanie do linii wykonywanych długopisem lub ołówkiem. Urządzenie składa się z korpusu z płaszczyzną oporową przykładaną do odwzorowywanej krawędzi i ramienia zakończonego hartowanym rylcem.
Dystans pomiędzy rylcem a korpusem ustawiany jest dzięki umieszczonej na ramieniu podziałce.

SZNUR TRASERSKI z kredą


Możesz użyć go przy trasowaniu linii prostych na podłodze, ścianach, suficie, elementach konstrukcyjnych i budowlanych. Jest to podstawowe urządzenie dla ekip budowlanych, dla osób układających wykładziny ścienne, podłogowe, płytki ceramiczne. Ułatwia też prace przy instalowaniu mebli kuchennych, półek. Szczególnie polecanym jest model FatMax XL zawierający wiele usprawnień w stosunku do tradycyjnych modeli, np. sznur o zwiększonej absorpcji kredy pozwalający na trzykrotnie większą ilość wykonanych trasowań, bez konieczność ponownej aplikacji kredy.

Inną ciekawą wersją jest produkt Irvina. Zastosowane przełożenie pozwala na zwijanie 3 razy szybsze niż w normalnych produktach.

https://domtechniczny24.pl/sznurek-traserski-30m-irwin-10507682.html

QUICK SPIKE
To dodatkowe wyposażenie do sznura traserskiego FatMax XL, które gwarantuje poprawność trasowania dzięki dobremu zakotwiczeniu i zaczepieniu haka ze sznura traserskiego.


KĄTOWNIK UNIWERSALNY
To najbardziej uniwersalne narzędzie dla stolarza, 6 funkcji zawartych w jednym narzędziu: kątownik, skrzynka uciosowa, miernik głębokości i wysokości, przymiar, poziomica.


KĄTOWNIK DACHOWY Stanley
Dzięki naniesionej na nim podziałce i prostych wzorach oraz po zapoznaniu się z prostym sposobem przeliczania wymiarów, kątownik staje się podstawowym narzędziem przy pracach ciesielskich. Z łatwością możesz wytrasować kąt pochylenia krokwi lub zamontować futrynę okienną.
KĄTOWNIK SKŁADANY
Do wyznaczania kątów prostych na dużych powierzchniach nieocenionym staje się kątownik składany o długości ramienia 120 cm. Narzędzie to sprawdza się świetnie przy trasowaniu fundamentów, układaniu płytek ceramicznych i kostki brukowej, stawianiu ścian z płyty G/K lub tworzeniu małej architektury ogrodowej. Możliwość łatwego składania kątownika oraz korpus wykonany ze stopu aluminium czyni go lekkim, przenośnym narzędziem.
KĄTOWNIK NASTAWNY
Przeznaczony do szybkiego przenoszenia kątów, do zamiany kątów zewnętrznych na wewnętrzne. Użyty z kątomierzem, ułatwia trasowanie kątów o odpowiedniej wartości.

47-973 2

Precyzyjne piony budowlane z wymienną szpicą, dzięki małej średnicy obwodowej idealnie wyznaczają pion.