Otwornice do metalu, drewna, laminatów i tworzyw MK Morse

Spread the love

Tekst o otwornicach do metalu produkowanych w USA firma MK Morse.

Bimetaliczne otwornica swoją nazwę zawdzięczają konstrukcji kielich a właściwie części roboczej. Jest ona produkowana z taśmy ze stali sprężystej na końcu której dospawano laserowo część roboczą z progresywnymi zębami wykonanymi z stali szybkotnącej z dodatkiem kobaltu 8%. taki układ sprawdził się już w średniowieczu gdzie kowale kuli miecze z kilku warstw i gatunków stali. Jeden nadawał sprężystość był szkieletem a drugi twardość.

Otwornice są wytwarzane w USA tak jak większość obecnych narzędzi na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych.

Wspomniany automatyzowany proces produkcji otwornicy do metalu można obejrzeć na naszym kanale na https://www.youtube.com/watch?v=1nIxdS21j-I&list=PLpBX6FC9-huO33Ch7-GgAdZKXzjXNXnWy

Otwornice tak obecnie popularne mogą jedynie konkurować jakością, bo cena jest teraz podobna. zarówno te wytwarzane w Chinach na nowoczesnych liniak produkcyjnych zakupionych na zachodzie i te produkowane w Niemczech czy w USA. Ceny podobne jakości z praktyki i długoletniego doświadczenia możemy powiedzieć że otwornica do metalu Morsea jest bardzo dobra i wytrzymała a jej cena podobna do Chińskich np: tych z Dedry.

Otwornice można wykorzystać do wiercenia otworów w stali konstrukcyjnej mocując je na wiertarkach ręcznych lub na wiertarkach stołowych. ten ostatni sposób zapewnia większą żywotność, ale nie należy brać tego dosłownie. Śmiało można stosować je na wiertarkach czy wkrętarkach i wiercić z ręki.

Wiercenie w drewnie z gwoździami.

Wiercenie w wielowarstwowych elementach z blachy.

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego gdzie wszystko przed zakupem można pomacać 🙂 i do sklepu internetowego Dom Techniczny Wieluń

https://domtechniczny24.pl/otwornice-do-metalu.html

Pozdrawiam