Nowe osełki ścierne 99A i 99C

Spread the love

Osełka w kształcie prostokątnym ziarno wielkość 400 wymiar 10*20*200 mm wykonana z .
99A – Elektrokorund szlachetny (biały)

https://domtechniczny24.pl/ose%C5%82ka-%C5%9Bcierna-prostok%C4%85tna-2010200-99a-400.html
Wytwarzany jest z czystego tlenku glinu. Jest najczystszym elektrokorundem zawierającym powyżej 99% Al2O3. Charakteryzuje się znaczną twardością i kruchością. Wykorzystywany do szlifowania precyzyjnego, np.: szlifowanie płaszczyzn, szlifowanie cylindryczne, ostrzenie przyrządów skrawających, do obróbki produktów ze stali nierdzewnych i kwasoodpornych. Bardzo dobrze nadaje się do wielokrotnego użytku w czasie obróbki strumieniowej, przygotowania powierzchni pod nakładanie powłok ochronnych.

Osełki o przekroju kwadratowym z różnym ziarnem i o róznych wielkościach:

https://domtechniczny24.pl/ose%C5%82ki.html

Węglik krzemu (nazywany też karborundem) – SiC
Wytwarzany w piecach oporowych w procesie syntezy wysokiej czystości piasku kwarcowego oraz koksu naftowego. Drugi, po diamencie pod względem twardości.
99C – Węglik krzemu zielony
Wysokiej czystości węglik krzemu jest barwy zielonej i zawiera min. 99% SiC. Stosowany do szlifowania węglików spiekanych, ceramiki, kamieni, do ostrzenia narzędzi skrawających z ostrzami z węglików spiekanych, Stosowany do precyzyjnego szlifowania stali wysokostopowych, do ostrzenia narzędzi skrawających. Opcjonalnie do obróbki metali kolorowych.
98C- Węglik krzemu czarny z tego już w zasadzie nie zamawiamy, jest znacznie tańszy ale klienci wolą 99C.
Zawiera 98% SiC i więcej domieszek. Stosowany analogicznie jak 99C do szlifowania węglików spiekanych, materiałów ceramicznych, betonu, kamienia, do zgrubnego szlifowania odlewów z twardego i kruchego żeliwa białego oraz do przecinania betonu, kamienia, żeliwa białego, metali kolorowych.