Parę słów o osprzęcie Dremela – Frezy

Spread the love

Witam

Pierwsz najważniejsza informacja to że frezy Dremela mają średicę chwytu 3,2 mm. w odróżnieniu od Proxona tu mamy do 3 mm.

https://domtechniczny24.pl/osprz%C4%99t-do-elektronarz%C4%99dzi-precyzyjnych.html

Frezy ze stali szybkotnącej o różnorakich obrysach. Nadają się do pracy w materiałach takich jak drewno, różnego rodzaju plastiki i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Nienagannie naostrzone z profilowaną krawędzią skrawającą, frezy błyskawicznie i dokładnie nacinają bruzdy profilują nawierzchnie pozostawiając gładką płaszczyznę. Zalecane obroty podane na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to nowa grupa frezów Dremela, wykonana z stali szybkotnącej. Niesłychanie malutkie główki o zróżnicowanych profilach nadają się do różnego rodzaju prac grawerskich. Surowce obrabiane to: drewno miękkie, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, brązy, aluminium.

Frezy węglikowe wykonane są z niesłychanie trwałych węglików spiekanych. Dremel wyrabia je w różnych zarysach. Przydają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są niezwykle trwałe i funkcjonalne w robocie. Przydają się do obrabiania stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.

Frezy węglikowe zębate, do szybkiego i zgrubnego usuwania materiału. Choć są niesłychanie trwałe to z powodu na niesymetryczne ostrza nadają się do obróbki laminatów, drzewo, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.

Frezy kształtowe. To takie mini frezy napotykane w dużych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wytworzone z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami zestawionymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania konturów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można pracować w drewno miękkie, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.