Armatura przemysłowa ze stali nierdzewnej

Spread the love

Witam
Dziś krótki materiał związany z nową linią armatury przemysłowej wykonanej ze stali nierdzewnej 316. Dedykowanej do instalacji przemysłowych o ciśnieniu do 10 bar.

Naturalnie jak obejrzycie taką złączkę to zaraz nasunie się kwestia tylko do 10 bar? No tak na więcej wypada mieć atest a atest jest kosztowny. Ale zdrowy rozsądek sugeruje że wytrzyma więcej, a może nawet znacznie więcej. Ale w taki sposób to piszę tylko na blogu, tak przy kawie lub herbacie bo w opisie pod artykułem nie można.

Złączki ze stali nierdzewnej


Wracając do tematu, armatura instalacyjna ze stali kwasoodpornej AISI 316 to naprawdę wysokiej jakości elementy złączne stosowane szeroko w rozmaitych gałęziach przemysłu min. chemicznym, spożywczym, ciepłowniczym, petrochemicznym, farmaceutycznym, do transportowania wszelakiego rodzaju mediów – od sprężonego powietrza po ciecze, parę wodną i gazy.

Wykonanie elementów szacuję na 5. Gwinty oczywiście rurowe typ G zewnętrzne stożkowe a wewnętrzne walcowe.
Asortyment będziemy sukcesywnie poszerzać, na początek mamy mufy, nyple, kolanka różnego rodzaju redukcje, korki zaślepki, trójniki czwórniki i na koniec króćce do wspawania.

redukcja 1/2″ 3/4″ stal nierdzewna 316

Całość w zakresie gwintów od 1/4″ do 2″ cala. Ponieważ to stal 316 to bez problemu pospawa się Migomatem albo Tigiem.
Pozdrawiam