Polskie przecinarki do glazury Walmer

Spread the love

Dzień dobry
Konkretna firma z Polski. Maszyny do płytek to baza dla glazurnika, zwłaszcza dzisiaj, polscy klienci są niezwykle wymagający, czasem do przesady. A prawdopodobnie powinienem napisać w przeważającej liczbie do przesady, patrzą na płytki pod kątem grafiki komputerowej. Podczas gdy coś nie gra o milimetr to od razu wielkie halo i nie chcą wynagradzać, tak jakoby zależało od tego ich życie i zdrowie. To nie jest normalne, ale cóż z klientami się nie polemizuje, bo klient nasz pan.

Kiedy glazurnik ma do położenia trochę wartościowej terakoty, to ważna sprawa, aby było wszystko prosto pocięte. Kitajskie tanie maszynki do płytek w większości tną po łuku, i jest jeszcze dylemat z odległością kółka tuż przy przecinaniu od płytki. Wiadomo kiedy się rurki ugną to moc docisku jest mniejsza i nóż się ślizga i nie tnie. Pomino tego, dodatkowa sprawa to Chinole jak opychają kółko o numerze 16 mm to takie kółko pod żadnym pozorem nie ma całkowitego rozmiaru. Może mieć 15mm z hakiem, i już brakuje 1 mm.

Walmer sprzedaje kółka 16mm i one mają 16 mm pasują do maszynek MGŁ, MGŁN i MG. Poza tym w maszynkach MGŁR – https://domtechniczny24.pl/r%C4%99czne-przecinarki-do-p%C5%82ytek.html gdzie można montować noże 8 mm, 10mm i 12mm, mamy możliwość ustawienia poilożenia noża, tak jak przystało na rasowe maszynki do płytek. Tu nie odstają od takich marek jak Rubi czy Kaufmann Topline ( topline 630, topline 720, topline 920, topline 1250)
Kolejna kwestia to prowadnice i uchylne gumowane podstawy, całokształt jak należy, a i jeszcze te wzmocnienia u dołu linią przecinania, tak jak w profesjonalnych to twardy profil, a nie bubel wytłoczenie z blachy.

Przecinarka do płytek MGŁR


Prowadnice w droższych modelach, (ale nie drogich) są na łożyskach, podstawy z grubej blachy metalowej, skądinąd czuć to przy ciężkości maszynek, są ciężkie jak cholera. Takie krajowe gniotsa nie łamiotsa.
Większa część rodaków biada na kryzys, niemniej jednak jak ten recesję ( nienaturalny, ale to kwestia na wiele godzin ) pokonać w kraju jak nie wspieramy swojskich spółek? Ociupinę patryjotyzmu rodacy. Termin dobre…bo…z.ukochanej-polski funkcjonuje jak coś jest faktycznie wyśmienite, a maszynki do płytek Walmer są takie.