Nowości wrzesień 2021

Spread the love

Dzień dobry
Nowości w sklepie 2021 czerwiec

Przez zeszłe 2 lata dużo się zmieniło, wariactwo pandemii a później gigantyczna inflacja silnie w nas rąbnęła, zbieramy się pomału i tego samego życzymy wszystkim.
Wracając do nowinek w naszym sklepie to rozpocznę od śrub w klasie 10.9.

Przez jakiś okres stroniliśmy tego tematu bo sprzedaż była jednostkowa a wiadomo trzeba nabyć kilogramy i potem sprzedawać 1-2 lata. Przeciętny zysk ale decyzja zapadła, mamy na w ofercie na stałe śruby z łbem sześciokątnym z gwintem pełnym i niepełnym. Wszystkie czernione, sprzedawane na sztuki. Na razie mamy je w zakresie od M8 mm o M16.

Następna nowość to koronki do gresu.

I chodzi mi tu o te montowane na szlifierkach kątowych 125mm. Tak w sumie to mieliśmy je już od długiego czasu, chodzi mi o otwornice do gresu firmy Rubi. Jednak cena takich otwornic była za duża dla większości naszych klientów. Powoli sprowadzaliśmy wersje tańsze i tak na początek otwornice wprowadziła min. Dedra, potem inne. Obecnie mamy wypróbowane prawie wszystkie. Różnica w jakości jest niewielka choć w cenie znaczna. Na półce mamy dwie -trzy firmy tak aby miec wszelkie możliwe wymiary. I tak mamy otwornice do gresu na szlifierkę w średnicach:
6mm, 8mm, 10mm 12mm. Te trzeba uważać raczej jako wiertła. Część z nich ma parafinę w środku.
Dalej: 16mm, 18mm, 20mm, 25mm, 28mm, 30mm, 32mm, 35mm, 38mm, 45mm, 50mm, 55mm, 68mm to jest otwornica do gresu pod puszki, 82mm.
Niektóre tańsze mają bicie więc poziomem minimum to jest Dedra. Jeżeli kupujący chce kupić tańszą to możemy na sklepie sprawdzić czy mają bicie. A kupujący postanowi czy jest ono akceptowalne.

Dodatkowo weszliśmy w otwornice uniwersalne do płyt MDF, płyt wiórowych, lekkich materiałów ceramicznych typu płyta gipsowa, silka.

Otwornice uniwersalne

Otwornice montuje się na trzpieniach identycznych jak pod otwornice bimetalowe do metalu. Zaletą otwornic uniwersalnych z ostrzami z węglików jest:
1 Duża precyzja wykonywania otworów, np. w płytach z laminatu do zabudowy, pod halogeny albo gniazdka.
2 Opcja wiercenia w płytach o grubości do 35 mm, albowiem otwornice mają wyrzutniki urobku.
3 Znacząca żywotność dzięki ostrzom z węglików spiekanych.

No i ostatni w wpisie wątek, złączki PE do węży do wody 25 mm i 32 mm.
Asortyment wprowadzony głównie pod kątem osprzętu do pomp głębinowych, które to są naszym oczkiem w głowie.
Złączki do skręcania dopuszczone do ciśnień do 16 bar, odporne na promieniowanie UV czyli mogą być używane do nawodnień w rolnictwie. W tej wersji mamy złączki przelotowe i redukcyjne, kątowe i proste z gwintami 1/2, 3/4, 1cal i 1-1/4 cala.
To tyle na dziś dziękuję za uwagę.