Nowe lasery krzyżowe z akumulatorem CL2 R

Spread the love

Nowy produkt – Laser płaszczyznowy CL2R z płaszczyzną poziomą niską

Wielozadaniowy laser krzyżowy CL2R posiada dwie głowice laserowe, każda w zakresie 360°. Sprzęt wyznacza na powierzchni idealnie spoziomowane linie odniesienia (poziome i pionowe), które wspierają wszelkie prace wykończeniowe i ogólnobudowlane. Jednoczesne wyświetlenie tych płaszczyzn umożliwia określanie kąta prostego. Ta opcja jest przydatna m.in. w pracach konstrukcyjnych i wykończeniowych (np. przy układaniu glazury). Zablokowanie kompensatora sprawia, że instrument można pochylać i korzystać z linii skośnych. Wbudowany gwint statywu umożliwia pewne i stabilne mocowanie instrumentu na półce laserowej, statywie czy adapterze. Przed uderzeniami i wstrząsami laser chronią wzmocnione elementy obudowy.

Dane techniczne:
Wiązka laserowa laser czerwony (638 nm), klasa 2
Dokładność ±2,0mm/10m
Zasięg pracy 30m (70m z czujnikiem)
Bluetooth Tak i po pobraniu aplikacji sterowanie z telefonu.
Pochylenie płaszczyzn Tak
Zakres samopoziomowania ±3.0°
Generowane płaszczyzny 1 x poziomo (360°), 1 x pionowo (360°)
Mocowanie na statywie 1/4″, 5/8″
Zasilanie Li-ion 3,7V (4000mAh)
Klasa odporności IP54
Zakres temperatury pracy -10°C do +50°C
Wymiary 130 x 90 x 133 mm
Waga 860g

Zestaw zawiera:

CL2R – laser krzyżowy
TR-R – tarczka laserowa
FTR-R – tarczka podłogowa (2 szt.)
GL-R – okulary laserowe
FL-1 – winda laserowa
CL-BR – multi-adapter
Aku CL – akumulator Li-ion
CH-USB – ładowarka USB
Kufer transportowy

Cechy lasera
Dokładność i niezawodność – dobrze widzialna wiązka czerwonego lasera, sprzęt umożliwia pracę z dokładnością ±2 mm/10 m
Wszechstronność i wielozadaniowość – 2 płaszczyzny laserowe (360°), kontrola prac budowlanych w zakresie 2 osi, dolna wiązka lasera już na poziomie 19mm umożliwia poziomowanie podłóg, układanie terakoty.
Cyfrowe wskazania – możliwość pracy z czujnikiem cyfrowym RD800 DIGITAL, na którym różnica wysokości prezentowana jest w milimetrach
Szybkie poziomowanie – nowoczesny system magnetycznej kompensacji drgań zapewnia szybkie przygotowanie urządzenia do pracy. Laser wyznacza wiązkę nawet na niestabilnej podstawie, a po zablokowaniu pozwala pracować ze skosami
Jeszcze większy zasięg – funkcja pulsacyjna pozwala pracować z czujnikiem laserowym na zewnątrz budynków na dużych odległościach (średnica pracy 140m)
Intuicyjna obsługa – łatwy i szybki w użyciu panel sterowania wraz z aplikacją na urządzenia mobilne (Bluetooth)
Adapter laserowy – bezpieczne mocowanie nawet w trudnych warunkach na budowie, dodatkowo możliwość ustawienia na zadanej wysokości
Wydajne zasilanie – akumulator Li-ion (4000mAh), możliwość ładowania w czasie pracy
Odporny na uszkodzenia, trwały sprzęt – pancerna, wzmocniona metalowym korpusem obudowa, metalowe osłony głowic laserowych, gumowe narożniki amortyzują i chronią laser przed uszkodzeniami wskutek uderzeń i wstrząsów, sprzęt odporny na działanie kurzu i wody (IP54)

Łatwe i szybkie pomiary

Multilaser CL2R po włączeniu sam spoziomuje się i natychmiast gotowy jest do pracy. Generowana wiązka czerwonego lasera jest bardzo dobrze widzialna, wyświetlona na ścianie tworzy linię referencyjną dla prac poziomych i pionowych.
Uniwersalne zastosowanie

Obie płaszczyzny laserowe mogą być wyświetlane naraz. Sprzęt umożliwia pracę zarówno z wiązką pionową oraz poziomą.
Niezawodny na budowie

Sprzęt jest odporny na działanie kurzu i wody (IP54). Ponadto korpus lasera został wzmocniony elementami metalowymi, dzięki czemu jest odporny na trudne warunki panujące na budowie.
Wygodna obsługa

CL2R posiada intuicyjny panel sterowania. Zarządzanie funkcjami, w tym precyzyjne wpasowanie wiązki, odbywa się szybko i skutecznie. Dzięki zastosowanemu modułowi Bluetooth użytkownik może sterować funkcjami lasera z pokładu urządzeń mobilnych. Całość uzupełnia kompaktowa obudowa, dzięki czemu laser jest poręczny, łatwy w instalacji na budowie oraz przy transporcie.

Pobierz aplikację!

GP button Apple button
Zaprojektowane w Europie

W przypadku wielopłaszczyznowych laserów budowlanych można dostrzec nieznaczną różnicę w mocy wyświetlanych wiązek (w pionie i poziomie). Zjawisko to można też dostrzec przy obracaniu lasera wokół własnej osi. Wiązka może nieznacznie się zmieniać – być lepiej lub słabiej widzialna.

Jest to naturalny efekt i wynika z budowy układu laserowego sprzętu. Wiązka światła generowana przez diodę laserową musi przejść przez układ optyczny, w którym jest skupiona. Następnie trafia na pryzmat, gdzie zostaje załamana pod katem 90°. Przekrój wiązki laserowej ma kształt owalu podczas gdy pryzmat jest okrągły. A zatem w miejscu styku z pryzmatem światło nie jest równomiernie rozłożone, czego efektem jest nieznaczna różnica w mocy wyświetlanych wiązek.

Najcenniejsze doświadczenie – nieszablonowe myślenie!

Najnowsza seria laserów krzyżowych CL2/3/4 oraz rotacyjnych NL700 została opracowana i zaprojektowana w Polsce. Wzornictwo jest efektem doświadczenia w rozwoju technologii pomiarowej i jednocześnie umiejętnością nieszablonowego myślenia.