Worki do odkurzaczy papierowe czy z fizeliny

Spread the love

Witam

Nikt podczas zakupu pierwszego odkurzacza przemysłowego nie zastanawia się nad tym ile będzie musiał zapłacić za worek do swojego odkurzacza. Czy ten worek będzie spełniał jego oczekiwania, tzn. czy wciągając gruz czy pył będzie wytrzymały.

Na rynku są dostępne 2 a w zasadzie 3 rodzaje worków:

  • Worek do odkurzacza papierowy.
  • Worek do odkurzacza fizelinowy.
  • Worek wielokrotnego urzytku z materiału.

Worki papierowe są niby najtańsze, zależnie od firmy i rodaju papieru. Wadą tych worków jest to, że jak zaciągną gruz i pył to pod wpływem ciśnienia łatwo się rozrywają. Przez to nigdy worek np. 30 litrowy nie wciągnie więcej niż 5 litrów pyłu.

Wyjściem są worki fizelinowe, bardzo wytrzymałe i dzięk swojej strukturze lepiej filrują pył. I jeszcze jedna kwestia, jeżeli zaciągną wodę lub wilgotny pył to nie zmieni to ich wytrzymałości – papierowe w takim wypadku się szybko rozlecą.

Otatni typ worka z specjalnych tkanin syntetycznych do wielokrotnego użytku ( raczej nie pyłu drobnego typu gips). Wadą tych worków jest cena.

Najlepszym rozwiązaniem są zatem worki z fizeliny. Jeżeli taki worek jest 2 razy droższy od papierowego to nie ma się nad czym zastanawiać, super rozwiązanie. Gorzej jak taki worek jest wielokrotnie droższy. I tu trzeba przed zakupem zapytać sprzedawcy o cenę worków !!!!!!

Dla przykładu podam dwa rodzaje worków  jedna paczka 5szt za 160 zł druga za 45 zł za 4 szt. Oba worki podobna pojemność.

Odpowiedź jest prosta:

Worek do odkurzacza przemysłowego Nilfisk Aero 26-21:

https://domtechniczny24.pl/worki-do-odkurzaczy-aero-nilfisk-4-sztuki.html

Worek do odkurzacza przemysłowego Bosch Gas 35 – https://domtechniczny24.pl/worek-filtracyjny-2-607-432-037-do-gas35-tekstylny-5szt.html