Wiertło uniwersalne do materiałów ceramicznych w tym zwykłego gresu

Spread the love

Dzień dobry
Podczas pracy czasem zachodzi konieczność wiercenia w materiałach mieszanych, otwory w metalowej futrynie, za którą jest beton. Jest to najgorszy z możliwych połączeń materiałów stal cieńkościenna i beton, cegł a i co najważniejsze zwykły gres, terakota. Firma Bosch stworzyła jakiś czas temu wiertło CYL-9 Multi Construction, którym można wykonywać takie otwory.

Uniwersalne wiertło do ceramiki, gresu, stali cieńkościennych Multi

http://href=”http://domtechniczny24.pl/akumulatorowe-klucze-udarowe.html”


Jest to praktyczne i mocne wiertło do prawie wszystkich materiałów używanych przy wykańczaniu wnętrz, np. do betonu, muru, cegły, eternitu, siporeksu, materiałów wielowarstwowych, płytek szkliwionych, a przy odrobinie wprawy do gresowych o niskiej klasie twardości, drewna, plastiku, blach metalowych oraz aluminium.
Wiertło CYL-9przeznaczone jest do niskoobrotowej obróbki bezudarowej np. na wkrętarkach. W odróżnieniu jednak od konkurencji i wcześniejszych projektów nadaje się również do wiercenia z użyciem udaru. Z małą uwagą, że nie w super twardych materiałach. Czyli w tynku tak a w gresie nie.

Konstrukcja wiertła umożliwia na skrawanie metali, tworzyw i drewna. Należy jednak pamiętać, że wiertła te nie są stworzone do wiercenia w stali. Wiercenie to jest możliwe, ale stosować je trzeba, jako opcję. Płytka wykonana z trwałych węglików spiekanych o najdrobniejszych ziarnach. Geometria ostrza została tak zaprojektowana, aby połączyć możliwość skrawania i wiercenia z lekkim udarem. Wieloostrzowy szlif z charakterystycznym ścinem gwarantuje precyzję wiercenia. Niebagatelny wpływ, na jakość CYL-9 ma metoda lutowania płytki i szlifowanie po lutowaniu. Umożliwia ono centryczność wiertła, minimalizuje bicie i co za tym idzie wydłuża żywotność.
Następna ważna sprawa to wzmocniony rdzeń wiertła, uzyskano to poprzez dodanie dodatkowej spirali w rowku. Obniżono przez to prześwit i rowka. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że wiertło Multi Construction przeznaczone jest do obróbki z wolnymi obrotami to nie będzie to miało większego wpływu na ilość odprowadzanego urobku.
Wiertło dla odróżnienia ma kolor niebieski z metalicznym szlifem.