Co to jest wiertnica diamentowa?

Spread the love

Wiertnica diamentowa to elektronarzędzie służące do wykonywania otworów w betonie i innych materiałach ceramicznych, bez wibracji i drgań mogących naruszyć strukturę konstrukcji.

Przeznaczona jest do wiercenia dużych otworów – średnica od 25mm do 1500mm, na znacznych głębokościach 400 mm i więcej. Zależne to jest od mocy wiertnicy mogą one mieć silniki o mocy od 1500 W do 7000 w i więcej. Przystosowane do pracy na mokro i na sucho w każdym podłożu budowlanym cegła, beton, beton zbrojony, kamień.
Wiertnica diamentowa ma zintegrowany wodny system chłodzenia. Wrzeciono jest zakończone gwintem 1 1/4 „, dzięki temu pasują do nich różne koronki do wiertnicy diamentowej, niezależnie od producenta.

https://domtechniczny24.pl/otwornice-diamentowe-400-mm-dedra.html

Koleja istotna kwestia to statyw, bez którego maszyna nie jest w stanie wykonać otworów o dużej średnicy i na znacznej głębokości. Statywy mają w podstawie otwory do kotwienia i prowadnice do precyzyjnego posuwu. Większość statywów ma możliwość wykonywania otworów pod kątem.

Niektóre modele są wyposażone w systemy odsysania. Ma to swoje plusy podczas pracy w pomieszczeniach zagospodarowanych, w których znaczne ilości brudnej wody z urobkiem nie są mile widziane. Podobnie podczas wiercenia otworów w suficie..

Pracując z wiertnicą mamy pewność, że nie naruszymy struktury materiału wierconego. Jest to bardzo istotne np. w przypadku wykonywania przewiertów w fundamentach, stropach lub w zamieszkałych budynkach.