Małe szlifierki Boscha z standardowymi silnikami

Spread the love

Jest jeszcze jeden temat warty opisania.
Są to nowe modele małych szlifierek kątowych Bosch dla profesjonalistów umożliwia znacznie szybsze tempo pracy dzięki wyższej mocy – 1 300 W lub 1 700 W. Nowe modele wyróżniają się także o ok. 50% dłuższą żywotnością szczotek węglowych i wysokim standardem ochrony użytkownika. Są też przystosowane do użytkowania
w miejscach, w których obowiązują wysokie standardy bezpieczeństwa, np. w rafineriach i na platformach wiertniczych, przy budowie dźwigów, statków i zbiorników.

 

W branży przemysłowej liczy się wydajność i tempo pracy. Aby spełnić wysokie wymagania przemysłu metalowego, Bosch wprowadził na rynek 11 małych szlifierek kątowych, wyróżniających się wyraźnie wyższą mocą, komfortem obsługi i wysokim standardem ochrony użytkownika. Nowe modele o mocy 1 300 W lub 1 700 W zapewniają znacznie szybsze tempo pracy od modeli poprzedniej generacji. Nowe szlifierki posiadają szereg zoptymalizowanych funkcji i cechują się dłuższą żywotnością – konstrukcja szczelin wentylacyjnych została zmodyfikowana w taki sposób, aby pomimo bardziej kompaktowych wymiarów zapewnić optymalne chłodzenie. Wentylacja chroni silnik przed pyłem i gwarantuje skuteczne jego chłodzenie. Testy przeprowadzone przez organizację SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH potwierdzają dłuższą – o prawie 50% – żywotność szczotek węglowych w porównaniu do konkurencyjnych modeli. W związku z tym szczotki węglowe wymagają rzadszej wymiany, co pozwala użytkownikom profesjonalnym oszczędzić czas i pieniądze.

Najlepiej sprzedaje się modl GWS 7-125, maleństwo super leży w jednej ręce .

https://domtechniczny24.pl/bosch-szlifierka-k%C4%85towa-gws-7125.html

Optymalne przygotowanie do wzrostu wymagań BHP
Małe szlifierki kątowe Bosch spełniają też wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Są wyposażone w szereg opcji bezpieczeństwa – system Vibration Control, blokadę Kick Back Stop, łagodny rozruch i zabezpieczenie przed ponownym uruchomieniem. Dostępne są także modele z inteligentnym systemem hamowania (Intelligent Brake System). Aby użytkownicy mogli w komfortowy sposób wykonać każdą pracę, nowe szlifierki kątowe oferują sprawdzone funkcje, m.in. przestawianą beznarzędziowo osłonę tarczy, ergonomiczną rękojeść o małym obwodzie i duży przycisk blokady wrzeciona, dzięki której wymiana osprzętu jest łatwa i szybka.

Odpowiednie narzędzie do każdego zastosowania Program małych szlifierek kątowych jest podzielony według następujących obszarów stosowania:
Stałą moc, także podczas wymagających zastosowań, jak np. cięcie stalowych rur i profili, oferują nowe modele GWS 13-125 CI Professional, GWS 17-125 CI Professional i GWS 17-150 CI Professional. Inteligentny system hamowania mają modele w wersjach GWS 13-125 CIX Professional i GWS 17-125 CIX Professional.
Szlifierki kątowe GWS 13-125 CIE Professional i GWS 17-125 CIE Professional są przeznaczone do obróbki różnych materiałów, np. betonu, kamienia i płytek ceramicznych, wymagających zróżnicowanego osprzętu i różnej prędkości obrotowej. W wersji z inteligentnym systemem hamowania dostępne są również modele: GWS 13-125 CIEX Professional i GWS 17-125 CIEX Professional.
Do obróbki delikatnych materiałów, np. stali szlachetnej, Bosch oferuje szlifierki GWS 17-125 CIT Professional i GWS 17-125 INOX Professional. Ten ostatni zastąpił dosyć nieudany model z jednostką napędową 1500 wat.


Szlifierka z końcówką INOX ma zmniejszone obroty pozwalające na obróbkę stali nierdzewnych z mniejszym współczynnikiem nagrzewania. jest to tzw. szlifowanie zimne.
. Obydwa narzędzia oferują niską prędkość obrotową i wysoki moment obrotowy, który zapewnia ochronę powierzchni podczas obróbki.

Małe szlifierki kątowe o mocy 1 300 W i 1 700 W są w sprzedaży od stycznia 2015. Do nowych modeli szlifierek kątowych Bosch oferuje także obszerny program osprzętu. W jego skład wchodzą np. tarcze tnące, tarcze listkowe, diamentowe i ścierne, szczotki, diamentowe koronki wiertnicze i pokrywy odsysając