Polskie szczotki druciane

Spread the love

Dzień dobry.
Poszerzamy ofertę szczotek drucianych. Wszystkie szczotki są wykonywane w Polsce, toteż wspieramy naszą produkcję jak możemy. Szczotki druciane są wytwarzane w fabryce we Wronkach posiadającym własne laboratorium pomiarowo badawcze posiadające akredytację PCA. Dodam, że akredytacja dotyczy wyrobów gotowych oraz materiałów do ich produkcji.
Takie laboratorium pozwala na badanie szczotek przed pakowaniem, nie jest to sprawdzanie wyrywkowe tylko, każda szczotka jest sprawdzana na maszynach obrotowych. Innymi słowy mamy gwarancję, że nie rozlecą się one podczas roboty.


Szczotki druciane poszerzamy o nowe wymiary i nowe materiały: szczotki z drutu nierdzewnego i drutu mosiężnego. https://domtechniczny24.pl/szczotki-techniczne.html

Jak pracować szczotką?
Problem prosty ale patrząc na fachowców, którzy myślą, że im mocniej docisną tym szybciej coś zrobią jest błędne. A dlaczego ?
Patrząc na drut widzimy że jego boczna powierzchnia jest gładka na całym obwodzie i jedynie na końcu ma ostre brzegi powstałe w procesie przycinania drutu. I tu mamy rozwiązanie: powinno się tak pracować szczotką aby ostre brzegi wykonywały pracę . Inaczej jeżeli silnie dociśniemy, druty się zaginą i będą pracowały gładką powierzchnią. W przypadku wszystkich szczotek Szczotpolu, druty są falowane i ta boczna praca jest bardziej efektywna, ale mimo to zaleca się pracę taką jak przedstawiłem powyżej. Rozwiązaniem jest zastosowanie drutu splatanego. Szczotka druciana z drutem splatanym ma zawsze część drutów skierowanych pod włos, jest wybitnie twarda ale nadzwyczaj efektywna w pracy i trwała.

Na koniec jeszcze 3 ważne tematy: BHP, prędkości obrotowe i moc szlifierek i wiertarek.
Co do ochrony oczu i rąk to nikogo nie trzeba przekonywać. Dostępne aktualnie okulary ochronne z poliwęglanu zajebiście ochronią nam oczy przed drobinkami rdzy i możliwymi drutami. Wybór jest ogromny: czarne, żółte, lansiarskie i inne a ceny śmiesznie niskie.
Szybkość obrotowa będzie kluczowa w wypadku maszyn nietypowych : szlifiernie, szlifierki stołowe i maszyny produkcyjne. Tu weryfikujemy prędkość i nie ma problemu. W przypadku szlifierek kątowych o średnicy tarczy 125 zaleca się stosowanie niższych obrotów. Powód jest banalny takie szlifierki mają obroty rzędu 11 tysięcy, proszę sobie wyobrazić jaka to jest prędkość. I tu uwaga, nie stosujcie chińskich tanich szczotek. Wiele razy przychodzili do naszego sklepu panowie z powbijanymi w ręce i twarz drucikami z rozpadającej się szczotki made in nie wiadomo co.
Szczotki z Szczotpolu są może kosztowne ale mamy najwyższą gwarancję jakości. I tyle w temacie
Na koniec moc szlifierek. Pamiętajcie, że szczotka jest bardzo ciężka i nie można na szlifierkę o tarczy 125 mm zakładać szczotki 125mm! Zawsze mniejszą. W innym przypadku można ją uszkodzić.
Czyli jak mamy szczotkę garnkową to zalecam maksymalnie średnicę 75 mm, chyba że mamy szlifierkę o mocy 1400 Watów to można 100 mm.

To tyle z mojej strony. Pozdrawiam i życzę bezpiecznej pracy.